skrzynie biegów

Skrzynia biegów wchodzi w skład zespołu napędowego. Służy do zmiany momentów obrotowych silnika i przeniesienia docelowo napędu na koła jezdne pojazdu.Niedomagania srzyni biegów to: głośna praca,brak synchronizacji(zgrzytanie biegów),stuki skrzyni,brak przeniesienia napędu,wyskakiwanie biegów,wycieki oleju.

Obecnie stosuje się zarówno w samochodach ciężarowych jak i w autobusach, skrzynie o skomplikowanej budowie,(posiadające nawet szesnaście biegów),w których zmiana (redukcja) biegów sterowana jest elekro-pneumatycznie lub hydrauliczne.

NAPRAWA
Po kompletnym rozmontowaniu skrzyni, dokładnym umyciu i weryfikacji podzespołów, możemy dokładnie ustalić uszkodzenia i koszt naprawy.Wszystkie uszkodzone elementy zastępujemy nowymi lub używanymi(na życzenie klienta).Najczęsciej wymieniane podzespoły to: koła zębate,łozyska, synchronizatory,uszczelniacze.

CZĘŚCI NOWE
Posiadamy w ofercie nowe części skrzyń biegów do wszystkich typów samochodów ciężarowych i autobusów firm:''ZF'', ''EUROICAMBI'',''TAS'',''CEI'',oraz producentów pojazdów ''MERCEDES'',''SCANIA'',''VOLVO''.Na podstawie tabliczki znamionowej skrzyni,potrafimy dopasować części do każdej skrzyni biegów.

CZĘŚCI UŻYWANE
Mamy używane częsci skrzyń biegów do wszystkich typów samochodów ciężarowych i autobusów starej i nowej generacji

78